Članska ekipa doma do točke proti favorizirani ekipi Krškega

Naša članska ekipa je proti, vsaj glede na stanje na lestvici pred tekmo, favorizirani ekipi Krškega iztržila točko in bila zelo blizu zmage.

Varovanci našega trenerja Gregorja Cvijiča so slabo vstopili v srečanje in si s tehničnimi napakami priigrali zaostanek proti, do tega kroga, vodilni ekipi 1.B lige - ekipi Krškega. Slednjo vodi pomočnik selektorja slovenske rokometne reprezentance - Uroš Šerbec. A tudi Krčani v prvem delu niso blesteli, a vendarle igrali bolje od naših in si s tem nabrali prednost štirih zadetkov (5:9). Naši so še naprej napravili preveč tehničnih napak, v gostujočih vratih pa je svoji ekipi prednost zagotavljal tudi vratar Blaževič. Do konca prvega dela so si gostje priigrali visoko prednost sedmih zadetkov (10:17). Sodeč po prvih tridesetih minutah je kazalo na zanesljivo zmago igralcev Krškega, a se kapetan Anže Nered in soigralci niso predali. V prvih minutah drugega dela so gostje še držali visoko prednost sedmih zadetkov, a nato vse bolj popuščali. Očitno je poškodba Tima Topolovca strnila naše vrste, v naslednjih minutah je svoje obrambe v naših vratih lepo nabiral Aleš Štavar in zaostanek je iz minute v minuto kopnel. Z izjemno igro v obrambi so naši fantje gostje prisilili v delanje napak, z nekaj izključitvami pa so Krčani našim igralcem dopustili da so se jim povsem približali. Sledil je napet zaključek srečanja, kjer so naši kar nekajkrat zapravili priložnost izenačenja, med drugim tudi z zgrešeno sedemmetrovko minuto pred koncem. A so vseeno ponovno pogarali v obrambi in si nato z zadetkom Cingesarja prigrali točko. Čeprav so imeli v zaključnih sekundah priložnost za zmago, je današnja točka zlata vredna. Končni izid srečanaja je bil 27:27.

"Lovoriko" prvega strelca so si danes razdelili trije naši člani, in sicer Tim Topolovec, Tim VIdmar in Peter Etling. Vsi trije so zadeli po štirikrat.

Timu Topolovcu, ki je v začetku drugega dela utrpel poškodbo kolena, želimo čimprejšnje okrevanje.

Naslednje srečanje naše člane čaka že prihodnji petek, 30. novembra 2018, ko odhajajo na gostovanje k ekpi Šmartnega.

Gregor Cvijič, trener Škofljice: "Ta točka je za nas pomembna, no res je da je vsaka točka za nas pomembna. Prvi polčas in začetek drugega smo odigrali katastorfalno. Nato pa so fantje začeli verjetni in so izborili to točko. Tako kot proti Brežicam, kjer tudi niso blesteli. Sodeč po zadnjih tekmah, je viden napredek, ker vrniti se po takšnem zaostanku in proti taki ekipi, si fantje zaslužijo pohvale."

1.B liga, 9. krog
ŠD Škofljica Pekarna Pečjak  - RK Krško 27:27 (10:17)
Škofljica, Dvorana OŠ Škofljica, 200 gledalcev, sodnika Marko in Matjaž Pirc
Škofljica: Štavar (6 obramb), Lipužič (2 obrambi); Nered 3, Pangerc, Regner 1, Cingesar 3, Kljun 1, Zgonec, Topolovec 4, Svečko 2, Vidmar 4, Marolt 1, Krese 3, Etling 4, Podmenik 1, Janželj
Krško: Blaževič (9 obramb), Škalički (1 obramba); Romih 2, Glogovšek, Dular 1, Škafar 4, Požeg, Glasar 9, Kastelic 1, Rantah 4, Novak, Mlakar 3, Vovk 1, Ban 2, Brečko
Sedemmetrovke:  Škofljica 4 (6); Krško 5 (5)
Izključitve: Škofljica 4 min, Krško 10 min