Članska ekipa na Kodeljevem morala priznati premoč Slovanu

Naša članska ekipa ŠD Škofljica Pekarna Pečjak je v četrtem krogu 1.B lige gostovala na Kodeljevem in morala priznati premoč ekipi Slovana.

Slovan, ki odkrito cilja na povratek v prvo ligo je vodil skozi celotno srečanje. Po izenačenih prvih minutah so domačini nato pritisnili na plin in si prigrali večjo prednost. Na odmor so odšli s prednostjo štirih zadetkov (13:9), nato pa si po nekaj minutah drugega dela priigrali prednost sedmih zadetkov (17:10). Naši fantje so se zbrali in domačine presenetili ter se osem minut pred koncem približali na samo dva zadetka zaostanka (24:22). A nato v kljulnih trenutkih popustili in zmaga je ostala na Kodeljevem. Slovan je dvoboj dobil z rezultatom 29:27.

Prvi strelec naše ekipe je bil Luka Kljun (7 golov), enega manj (6) pa je dosegel Tim Vidmar.

Naslednji dvoboj naše člana čaka to soboto, ko se bodo v domači dvorani pomerili proti ekipi Drave iz Ptuja.

1.B liga, 4. krog
RD Slovan - ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 29:27 (13:9)
Ljubljana, Dvorana Kodeljevo, 100 gledalcev, sodnika Boštjan Žitnik in Dominik Majer
Slovan: Budalić (6 obramb), Ponikvar (1 obramba), Jugovic; Grum 5, Jovičič, Serdinšek-Ekart 1, Marinček 3, Skušek 6, Caleb Wilson, Fidel, Furdi 5, Lukan 1, Kljun, Hočevar, Sankovič 4, Atanasov 4
Škofljica: Štavar (5 obramb), Podržaj, Lipužič (5 obramb); Pangerc 1, Regner 1, Cingesar 2, Kljun 7, Zgonec, Topolovec 4, Svečko 2, Vidmar 6, Marolt 2, Krese 2, Etling, Podmenik, Janželj
Sedemmetrovke:  Slovan 3 (3); Škofljica 2 (3)
Izključitve: Slovan 12 min; Škofljica 8 min