Članska ekipa v Ajdovščini do točke

Naša članska ekipa je v 12. krogu 1.B slovenske rokometne lige remizirala z ekipo Ajdovščine, in sicer z rezultatom 30:30.

Na predzadnji tekmi leta 2018 so naši fantje gostovali v dvorani Police in se, po slabšem zaključku, domov vrnili z osvojeno točko. Naši fantje so bili tokrat zelo oslabljeni, saj je manjkal poškodovani Peter Etling, Žan Krese je na srečanju izvajal samo sedemmetrovke, še en pomemben člen Tim Vidmar pa je igral samo v obrambi. Kljub vsemu so varovanci Gregorja Cvijiča srečanje sicer pričeli dobro, povedli in nato ves čas narekovali tempo. Skozi celoten prvi polčas so vodili za zadetek ali dva, prvi polčas dobili z rezultatom 10:12. Nadaljevanje tekme je prineslo bolj izenačeno igro, saj sta se ekipi izmenjavali v vodstvu. Žal pa so bili v končnici srečanja naši manj zbrani od domačinov, ki so imeli priložnost za zmago. A je Krese, ki je na srečanju zaradi poškodbe izvajalaž samo sedemetrovke, z zadetkom postavil izid srečanja 30:30.

Najučinkovitejša pri naših sta bila Matic Pangerc in Luka Kljun, ki sta zadela po šestkrat.

Naslednji dvoboj bo za naše fante že v petek, ko v našo dvorano prihaja RK Mokerc KIG. Tekma bo na sporedu v petek 21. decembra 2018 s pričetkom ob 19.00.

1.B liga, 12. krog
RK Ajdovščina - ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 30:30 (10:12)
Ajdovščina, dvorana ŠC Police, 150 gledalcev, sodnika Drago Ocvirk in Miran Štrigl
Ajdovščina: Krauthaker; Velikonja 5, J. Koren 3, Polanc, Svetik 11, Peljhan, Marc, Vidic, Pelicon 1, Vasič, Masilo, Bizjak, Bratina, Breznikar 2, Tunanovič 3