Iz Radeč se naši člani vračajo z zmago

Za našo člansko ekipo je druga zaporedna zmaga, in sicer so varovanci trenerja Gregorja Cvijića torat na gostovanju premagali eklpo Radeč.

V športni dvorani Radeče smo lahko tokrat videli dvoboj ekip s sredine lestvice, po tekmi pa smo domačo ekipo na lestvici tudi prehiteli. Domačini so resda povedli in vodili z rahlo razliko zadetka ali dveh v prvi četrtini tekme. Nato so naši fantje izenačili na 8:8 in takoj zatem tudi povedli. Sledilo je še nekaj izenačenih minut, zaključek polčasa pa je vendarle pripadel našim, ki so ga dobili z rezultatom 13:15.

V začetku drugega polčasa so igralci Radeč naše takoj ujeli, a so Kljun, Etling in Pangerc poskrbeli da je naša ekipa domačinom pobegnila, in sicer na tri zadetke prednosti (16:19). Domačini se niso predali in ponovno ujeli naše ter v 45. minuti izenačili (20:20). Naši so rokometaše Radeč ponovno "pičili" in z delnim izidom 0:4 napravili pomemben korak k današnji zmagi. Vseeno zmaga še ni bila potrjena in domačini so se trudili naše ujeti. Ko pa so naši fantje tri minute pred koncem ponovno pobegnili na varnih plus 4 (24:28), je bila zmaga naša. Konec dvoboja pa so pričalali z rezulatom 27:29.

V naših vrstah se je tokrat strelsko najbolj izkazal Luka Kljun (9 zadetkov), drugi strelec pa je bil s petimi zadetki Tim Vidmar.

Naslednje srečanje naše člane čaka prihodnjo soboto (24. novembra), ko v našo dvorano prihaja ekipa Krškega

1,B liga, 8. krog
RK Radeče Papir nova - ŠD Škofljica Pekarna Pečjak
Radeče, Športna dvorana Radeče, 250 gledalcev, sodnika Dušan Deržek in Bojan Brecelj

Radeče: Klinar, D. Čajko; Stegne 1, Koritnik 2, Savanovič 5, Kaučič 3, Zakošek 7, Potočnik 1, J. Čajko, Hrovat 1, Ernestl 4, Ivančič 3
Škofljica: Štavar, Lipužič; Nered, Pangerc 2, Regner 1, Cingesar 1, Kljun 9, Zgonec, Topolovec 1, Svečko 1, Vidmar 5, Marolt 2, Krese 3, Etling 3, Podmenik 1, Janželj
Sedemmetrovke:  Radeče 2 (5); Škofljica 2 (2)
Izključitve: Radeče 6 min; Škofljica 8 min