Izolani zasluženo boljši od naše članske ekipe

S prvo domačo tekmo naše članske ekipe se je pričelo nadaljevanje 1.B slovenske rokometne lige. Naši fantje nadaljevanja sezone žal niso prićeli z zmago.

Izolani, ki se letos potegujejo za vrnitev v elitno prvoligaško druščino so pritisnili že takoj na začetku in si priigrali prednost štirih zadetkov (1:5). Naši se po začetnem naletu goostov nikakor niso uspeli pobrati in gostje so prednost večali. Kapetan Anže Nered in soigralci so do odmora dosegli še štiri zadetke, medtemo ko gostje sedem in polčas se je tako končal z rezultatom 5:12.

V drugem delu so naši fantje strelsko le parirali gostom in le dosegli več zadetkov. A so bili gostje še vedno uspešnejši in prednost postopoma večali. Tako so devet minut pred koncem prvič na tekmi povedli z dvomestno razliko (16:26). Prav takšna razlika, le da rezultat 21:31, pa je bila tudi na koncu srečanja.

Pri naših je bil prvi strelec Luka Kljun, in sicer s šestimi zadetki. Prav toliko pa jih je pri gostih dosegel Urh Poberaj Jakob.

Naše člane čaka ponovno nov teden treningov, nato pa v soboto gostovanje pri ekipi Pomurja.

1.B liga, 14. krog
ŠD Škofljica Pekarna Pečjak - RD Butan plin Izola 21:31 (5:12)
Škofljica, dvorana OŠ Škofljica, 200 gledalcev, sodnika Matic Romih in Tomaž Kržan
Škofljica: Štavar (9 obramb), Lipužič; Nered 3, Trtnik 1, Regner 1, Cingesar 3, Kljun 6, Zgonec, Topolovec 1, Svečko 1, Vidmar, Marolt, Krese, Etling 2, Podmenik 3, Janželj
Izola:  Gregorič, Alessio (3 obrambe), Husič (8 obramb); Jurič 5, Smej, Božič 5, Beganovič 3, Zorič-Stepančič 3, Brumen 3, Redžič 2, Vukovič 2, Peharc 1, Poberaj 6, König, Nikolič, Gašperšič 1