Na gostovanju v Slovenj Gradcu v zaključku boljši domačini

Naša članska ekipa je pretekli petek, v šestem krogu 1.B lige, gostovala pri ekipi Slovenj Gradca in prikazala borbeno igro, a v zaključku tekme ostala brez presenečenja ter s tem brez točk.

Domačini so bili pred dvobojem odkriti favoriti na tej tekmi, poleg tega so bili varovanci trenerja Slavka Iveziča še edina ekipa, ki v tej sezoni ni oddala točke, naša ekipa pa je bila tokrat oslabljena za tri pomembne igralce (Nered, Etling ter Lipužič). A naši se vsega tega ter lepo polne dvorane, ki je klasika na njihovih tekmah, niso ustrašili in celo bolje pričeli dvoboj. Domačini so naše vodstvo z 0:1 in 1:2 preobrnili v svojo korist in nato ves čas vodili. Šest minut pred koncem polčasa so naši fantje zaostajali za 4 zadetke (10:6), na polčas pa odšli z rezultatom 12:9 (v korist domačinov).

Po prihodu iz gardorob so naši zelo slabo nadaljevali igro iz prvega dela, svoje je dodal domači vratar Humek, ki je zaklenil vrata in tako so si domačini v 36. minuti prvič na tekmi priigrali prednost šestih zadetkov (17:11). Čeprav je kazalo na zanesljivo nadaljevanje domačiinov, se naši niso predali in Slovenjgradčane povsem presenetili. Z delnim izidom 6:1, so se Korošcem približali na zgolj zadetek zaostanka (18:17 v 47. minuti). A očitno jim je lovljenje domačinov vzelo preveč energije, saj naši fantje do konca tekme dosegli samo še zadetek. Domačini so bili v tem segmentu uspešnejši, saj so jih dosegli sedem in tako tekmo dobili z rezultatom 25:18.

Lovoriko prvega strelca naše ekipe so si tokrat razdelili trije, in sicer Luka Kljun, Tim Topolovec ter Tim Vidmar. Vsi trije so zadeli po štirikrat.

Kljub vsemu so danes naši mladi fantje ponovno pokazali borbenost, željo in velikokrat hitro ter lepo igro. Glede na to, da je naša ekipa v prvih štirih krogih odigrala kar štiri tekme proti favoritom iz vrha lestvice ter se z vsakim borili vse do zakjučka tekme, se nas pred prihajajočimi tekmami navdaja z optimizmom.

Prihodnji dvoboj naše člane čaka 10. novembra 2018, ko v naši dvorani gostimo ekipo Brežic.

Gregor Cvijič, naš trener, je po tekmi povedal: "V začetku drugega dela smo naredili preveč tehničnih napak in takrat se je tekma odločila, saj so se domačini odlepili od nas. Danes je bila sicer borbenost naših fantov na zelo visokem nivoju. Igrali smo namreč igrali proti izredno kvalitetni ekipi, ki je konec koncev kandidat za prvo ligo. Prepričan sem, da če bo naša ekipa še naprej delala tako dobro, če se bomo ša naprej tako borili, bodo zmage slej kot prej tudi  za nasprišle."

1.B liga, 6. krog
RK Slovenj Gradec 2011 - ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 25:18 (12:9)
Slovenj Gradec, Dvorana Slovenj Gradec, 400 gledalcev, sodnika Aleš Gorenc in Silvo Košir
Slovenj Gradec: Humek (16 obramb), Turinski; Orter 1, Cvetko 8, Al. Yankovskyy, Pajt 2, Kresnik 1, Podstenšek, Šiljeg 1, Lesjak 4, Jagodič 3, Štalekar 1, Poklič 4, Tajnik, Lampret, An. Yankovskyy
Škofljica:
Štavar (4 obrambe), Podržaj (2 obrambi)); Pangerc 1, Štubler, Regner 2, Cingesar, Kljun 4, Zgonec, Topolovec 4, Svečko, Vidmar 4, Marolt 1, Krese 1, Podmenik 1, Janželj 1
Sedemmetrovke:  Slovenj Gradec 3 (4); Škofljica 1 (5)
Izključitve: Slovenj Gradec 6 min; Škofljica 5 min