OSLABLJENA EKIPA ŠD ŠKOFLJICE PEKARNE PEČJAK DOMA MORALA PRIZNATI PREMOČ FAVORIZIRANI DRAVI IZ PTUJA.

ŠD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK : RK DRAVA - PTUJ   23 : 26 (14:12)

Škofljica, 14.11.2015 – Športna dvorana Škofljica, gledalcev 40, sodnika: Košir Boris in Simtič Boris

Škofljica Pekarna Pečjak: Virant, Glavič, Dolinšek-Kogoj 4, Regner 1, Huskič 1, Pečjak, Zgonec, Nered 3(1), Marolt 5, Žnidaršič 2, Pangerc, Lešek 5, Garvas, Slanc 1, Adrovič, Krese 1;

Trener: Obajdin-Parfant Sebastjan

Drava -Ptuj: Šulek, Cvetko, Janžekovič 2(2), Verdenik 3, Jensterle 4, Maroh 5(5), Požar, Fridrih, Bedenik, Sabo, Hrupič, Beđeti 2, Jerenec 6, Žuran 3, Belec;

Trener: Šerbec Uroš

Sedemmetrovke: Škofljica Pekarna Pečjak 4(1), Drava8(7)

Izključitve: Škofljica Pekarna Pečjak 10 minut,Drava 4 minute.

Domača ekipa iz Škofljice je na teren stopila brez treh poškodovanih igralcev prve postave (Jovanovič-zlomljen prst, Matajič-zlomljen prst, Kozole-poškodovano koleno), vendar se je več kot dostojno upirala favoriziranim gostom iz Ptuja.
Gostje so začeli bolje in povedli, domači so takoj izenačili, nato so gostje ušli na razliko dveh zadetkov, domači so jih ujeli in povedli za dva zadetka - 6:4. Nato sta se ekipi menjavali v vodstvu vse do zadnjih minut polčasa, ko so domačini uspeli povesti za dva zadetka in tako prvi polčas zaključiti z rezultatom 14:12.
V drugem polčasu se je ponavljal potek igre iz prvega polčasa, saj si nobena ekipa ni uspela priigrati večje prednosti od dveh zadetkov. Zadnje izenačenje je bilo pri rezultatu 22:22, potem pa je nastopil ključni trenutek na tekmi, ko je bil v protinapadu domačinov ( na vsesplošno presenečenje) izključen Nered in nato še Huskič, tako, da je domača ekipa zadnji dve minuti odigrala brez dveh igralcev in gostje so uspeli priti do najvišjega vodstva na tekmi – treh zadetkov in zmagati z rezultatom 23:26.
Za borbeno igro si zaslužijo pohvale prav vsi domači igralci, še posebej mladinci in celo kadet Krese, seveda pa ne gre prezreti odličnih obramb Viranta, ki je to tekmo branil v velikem slogu.