Po napeti končnici proti Brežicam zmaga ostaja na Škofljici

Gledalci so v sedmem krogu 1.B slovenske lige v naši dvorani OŠ Škofljica proti ekipi Brežic videli zanimivo in napeto tekmo ter na koncu zmago naše članske ekipe.

Varovanci našega članskega trenerja Gregorja Cvijića so tokrat videli slab začetek domačih fantov, ki so pričeli povsem brez želje po zmagi. To se je poznalo tudi na rezultatu, saj so kapetan Anže Nered in soigralci "razbranili" gostujočega vratarja Jagriča in Brežičani so si tako priigrali rahlo prednost. V prvem delu so vodili tudi s štirimi zadetki prednosti (v 26. minuti z rezultatom 9:13), a so naši fantje zaostanek do konca polčasa prepolovili in na odmor odšli z rezultatom 13:15.

V drugem delu pa so fantje prišli iz garderob prerojeni, trener Cvijič je spremenil obrambno postavitev in fantje so začeli igrati drugače, kar je navdušilo tudi gledalce v dvorani. Le-to se je takoj poznalo na rezultatu in tako so naši s tremi zaporednimi zadetki povedli z rezultatom 16:15. V teh minutah je blestel vratar Aleš Štavar (skupno 13 obramb), ki je skrbel da gostje niso povedli in pobegnili s prednostjo. Sledile so napete minute, kjer sta obe ekipi napravili kar nekaj nepotrebnih tehničnih napak. Ko je, štiri minute pred koncem po naši zapravljeni sedemmetrovki in dveh zadetkih gostujočega igralca (Tomše) za vodstvo Brežic z 26:28, kazalo da bo znaga odšla v Brežice, so naši goste ujeli in v zaključku s tremi zaporednimi zadetki zmago obdržali doma. Končni rezultat srečanja je bil 30:29 v našo korist.

Strelsko je bil najbolj razpoložen v naših vrstah Luka Kljun, ki je kar devetkrat premagal nasprotne vratarje, medtem ko sta po štiri zadetke dosegla Blaž Marolt in Peter Etling.

Naše člane sedaj čaka gostovanje, ko se v soboto 17. novembra podajajo na tekmo v Radeče.

Gregor Cvijič, trener Škofljice: "Danes je bil rezuitat žal edina pozitivna stvar. V prvem polčasu smo igrali katastrofalno, brez želje in potrebe po zadetku in neodogovorno. Tako v obrambi kot v napadu smo samo čakali, da se bo tekma sama pripeljala do zmage. Na koncu smo, predvsem fantje, izborili zmago in to je zame na koncu najbolj pomembno."

1.B liga, 7. krog
ŠD Škofljica Pekarna Pečjak  - RK Brežice 30:29 (13:15)
Škofljica, Dvorana OŠ Škofljica, 150 gledalcev, sodnika Žan Pukšič in Miha Satler
Škofljica: Štavar (13 obramb), Lipužič (1 obrambia); Janželj 1, Nered, Topolovec 3, Pangerc, Regner 2, Etling 4, Cingesar, Podmenik 2, Zgonec, Vidmar 3, Marolt 4, Svečko 1, Krese 1, Kljun 9
Brežice: Jagrič (6 obramb), Krivokapič (7 obramb), Kozole; Zorič 2, Deržič 2, Lipej 6, J. Tomše 6, M. Tomše, Kovač 2, Dučanovič 3, Hvastija 3, Udovč, Derenda 4, Pernovšek 1, Matjašič, Zagode,
Sedemmetrovke:  Škofljica 4 (6); Brežice 3 (6)
Izključitve: Škofljica 4 min, Brežice 6 min