Prva domača tekma v novi sezoni in prva zmaga

Za našo člansko ekipo ŠD Škofljica Pekarna Pečjak je prva domača tekma v novi sezoni 1.B rokometne lige in prva zmaga. Rokometni klub Pomurje so naši fantje premagali z rezultatom 35:25.

Po (sicer rezultatsko) neuspešnem gostovanju v Izoli, kjer so fantje v drugem polčasu pokazali, da znajo igrati, je danes vloga favoritov na tekmi s Prekmurci pripadala varovancem trenerja Gregorja Cvijiča. Gostje so prišli v našo dvorano sicer oslabljeni, in v začetnih minutah vodili (z rezultati 0:1, 0:2 in nazadnje z 2:3), nato pa so postopoma primat na srečanju prevzeli naši fantje. Ko je po desetih minutah srečanja v vrata stopil komaj 18-letni Domen Lipužič, pa so njegovi soigralci z lahkimi zadetki prednost iz minute v minuto večeli. Tako so se po tridesetih minutah srečanja zaustavili pri prednosti šestih zadetkov (20:14).

V drugem delu je svoje obrambe še naprej nabiral Lipužič, svoje sta dodala še mladi Peter Etling in Tim Vidmar in tako smo petnajst minut pred koncem prvič na tekmi prišli do prednosti desetih zadetkov razlike (29:19). Fantje so še naprej kazali poletno in razigrano igro, svoje sta dodala tudi izkušena Tim Topolovec in Mario Cingesar, priložnost so dobili prav vsi igralci in pokazali mariskatero lepo potezo (Regner) ter s tem ob zaključku srečanja z zmago 35:25 navdušili gledalce v dvorani.

Med prvimi strelci so bili Tim Vidmar (šest zadetkov), Tim Topolovec ter Luka Kljun (pet zadetkov), štirinajst obramb pa je na svoj račun dodal vratar Domen Lipužič.

Naše fante sedaj čaka vikend počitek, nato pa 30. septembra tekma v Črnomlju.

Gregor Cvijič (trener Škofljice): "Pozitiven rezultat smo danes dosegli (zmaga), igra pa še ni bila na nivoju, kakor si želimo. Sicer smo (v določenih fazah igre) igrali veliko boljše kot v Izoli, ampak na čaka še veliko dela ter treningov. Sezona je še dolga in s tem tekem."

1.B liga, 2.krog
ŠD Škofljica Pekarna Pečjak - RK Pomurje 35:25 (20:14)
Škofljica, Dvorana OŠ Škofljica, 120 gledalcev, sodnika Tomaž Kržan in Matic Romih
Škofljica: Lipužič (14 pbramb), Štavar; Nered 1, Cingesar 2, Topolovec 5, M. Pangerc 3, Regner 2, Kljun 5, Zgonec 1, Svečko 2, VIdmar 6, Marolt 3, Krese, Etling 4, Podmenik 1, Janželj
Pomurje: Vild-Marič (4 obrambe), Škrjanec (4 obrambe); Bombek, Koderman 4, Štumpf, Sever 3, Žižek-Cvetko 6, Falež 2, Kozelj 4, Kocan, Hameršak, Gregorec 3, Janković 3
Sedemmetrovke:  Škofljica 2 (2); Pomurje 2 (3)
Izključitve: Škofljica 12 min; Pomurje 6 min