Rokometaši Šmartnega do zanesljive zmage nad našimi člani

Naša članska ekipa je v devetem krogu zabeležila visok poraz pri ekipi RD Herz Šmartno.

Šmarčani, ki so se po tej tekmi (in zmagi) na lestvici premaknili pred našo ekipo, so tokrat zanesljivo in zasluženo zmagali. Čeprav začetek ni kazal na visok poraz, saj so se prvih nekaj minut varovanci trenerja Gregorja Cvijiča dobro upirali domačim igralcem. A le to 8. minute, ko so domačini prvič na tekm povedli s tremi zadetki prednosti (7:4). Nato so gledalci v dvorani videl nemoč naše ekipe in višanje prednosti domačih. Slednji so pet minut pred koncem prvič na srečanju povedli z dvomestno razliko (22:12), naši pa so polčas le končali z manj kot desetimi zadetki zaostanka (24:15). V drugem polčasu se je pri naših poznalo, da imajo domačini neuloviljivo prednost. Sicer smo lahko videli izenačeno igro (doseganje , a je prednost le naredila svoje. Čeprav so gledalci na dvoboju videli veliko številko golov (kar 67), so domačini dvoboj mirno pripeljali do konca. Dvoboj so tako dobili z rezultatom 38:29.

Pri naših je bil najučinkovitejši Žan Krese, ki je dosegel 8 zadetkov, drugi strelec ekipe pa je bil Luka Kljun, ki je zadel šestkrat (6).

Naše fante sedaj čaka nova domača tekma, in sicer v soboto 8. decembra v našo dvorano prihaja ekipa Rudarja. Dvoboj se prične ob 19.00.

1.B liga, 10. krog
RD HERZ Šmartno - ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 38:29 (24:15)
Šmartno pri Litiji, Dvorana Pungrt, 200 gledalcev, sodnika Jože Humek in Rok Škvarč
Šmartno: Muratovič, M. Sadar, Kukavica; Žižek 1, Ribarič 2, Škrabanja, Berglez, Justin 15, Bahovec, Zobarič 1, Rozina 2, A. Sadar 7, Avsec 5, Jerina 1, Močnik 1, Žurga 3,
Škofljica: Štavar, Lipužič; Nered, Pangerc, Štubler, Regner 2, Cingesar 3, Kljun 6, Zgonec, Svečko 1, Vidmar 5, Marolt 1, Krese 8, Etling, Podmenik 2, Janželj
Sedemmetrovke: Šmartno 3 (3) Škofljica 6 (9)
Izključitve: Šmartno 12 min; Škofljica 6 min