Rudar v enajstem krogu boljši od naše ekipe

Naša članska ekipa je v 11. krogu prekinila niz neporaženosti na domačih tekmah, saj je morala priznati premoč ekipi Rudarja.

Rokometaši Rudarja so na začetku srečanja hitro presenetili naše fante in takoj povedli z rezulatom 0:3. A naših to ni prestrašilo saj so goste ujeli in jim vrnili delni izid 3:0. S tremi zadetki in zgolj enim prejetim so nato še povedli z rezultatom 6:4. A sledil je padec v igri naše ekipe, kar so gostje izkoristili, izenačili ter še povedli. Prednost so nato zadržali vse do polčasa in prvi del dobili z rezulatom 16:19.

V drugem polčasu so naši povsem popustili in gostje so prednost iz minute v minuto večali. V 42. minuti je le-ta znašala že sedem zadetkov v korist Rudarja (30:23). Ko so gledalci že videli visoko zmago gostov, so se naši fantje prebudili in prednost postopoma zmanjševali. A je na koncu zmanjkalo časa in Rudar je to srečanje dobil z rezulatom 33:34.

Pri naših se je tokrat najbolj izkazal Žan Krese, ki je dosegel kar 11 zadetkov, sedem pa jih je prispeval Žiga Regner.

Naslednji dvoboj našo ekipo čaka prihodnjo soboto (15. decembra), ko odhajajo na gostovanje v Ajdovščino.

1.B liga, 11. krog
ŠD Škofljica Pekarna Pečjak - RD Rudar Trbovlje 33:34 (16:19)
Škofljica, dvorana OŠ Škofljica, 100 gledalcev, sodnika Bojan Brecelj in Dušan Deržek
Škofljica: Štavar, Lipužič, Markovič; Nered 2, Pangerc 2, Štubler, Regner 7, Kljun 3, Zgonec, Svečko 2, Vidmar 1, Marolt 2, Krese 11, Etling 3, Podmenik, Janželj
Rudar: Krajnc, Radulovič, Škrabar, Setnikar 1, Polanec 3, Gjerek, Sendelbah 3, Kozinc 4, Kavčič. Kocjančič 2, Hočevar 4, Bučar 2, Dekovič, Žagar, Novak 11, Kozole 4
Sedemmetrovke: Škofljica 11 (12); Rudar 7 (7)
Izključitve: Škofljica 6 min; Rudar 2 min