S težkega gostovanja v Črnomlju se člani vračajo z zmago

Članska ekipa, ki jo vodi trener Gregor Cvijič, ima za sabo težko gostovanje v Črnomlju, a z zmago novi dve točki na svojem računu.

Po treh krogih imamo tako na računu štiri točke ter visoko četrto mesto (s tekmo več od Slovana). Fantje, tokrat oslabljeni za kapetana Anžeta Nereda, so takoj prevzeli pobudo na srečanju. Počasi in zanesljivo so si po uvodnih minutah priigrali prednost ter po četrtini tekme, po zaslugi zadetkov Davida Svečka in Blaža Marolta, prvič vodili s štirimi zadetki prednosti (8:12). A sledile so minute domačinov, ki so se, z delnim izdom 4:1, približali na zadetek zaostanka ter nato tri minute pred odmorom tudi izenačili na 14:14. Naši niso popustili, strnili vrste in na odmor odšli s prednostjo zadetka (16:17).

V drugem delu pa dokaj podobna zgodba v primerjavi s prvim delom, naši so si po enajstih minutah drugega polčasa ponovno prigrali prednost štiri zadetkov (20:24) ter nato tri minute kasneje prvič povedli z najvišjo prednostjo na tekmi (21:27). Nato pa so sledile črne minute in fantje so popustili, tako da so se domačini približali na samo dva zadetka zastanka (25:27). Kljub vsemu so naši prednost zadržali vse do konca in dvoboj dobili z rezultatom 29:34.

Prvi strelec naše ekipe (in tudi tekme) je bil Blaž Marolt (9 zadetkov), zadetek manj (8) pa je dosegel Matic Pangerc.

Naši so se tako zmago prebili na četrto mesto na lestvici, prihodnji dvoboj pa jih čaka že v petek, 5. oktobra 2018, ko se podajajo na najbližje gostovanje v prestolnico k ekipi Slovana.

1.B liga, 3. krog
RK Črnomelj - ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 29:34 (16:17)
Črnomelj, Dvorana Loka, 110 gledalcev, sodnika Matija Knez in Mitja Smolko
Črnomelj: Bagarič (23 obramb), Aupič (5 obramb), Put (8 obramb); Kostelec, Pezdirc 1, Medic 4, Jakofčič, D. Štrucelj 6, Horvat 1, Slobodnik 6, Weiss 4, Stariha 7, Mihelič, Hudelja, Slemenšek
Škofljica:
Lipužič (17 obramb), Štavar (7 obramb); M. Pangerc 8, Štubler, Regner, Cingesar 2, Kljun 7, Zgonec, Topolovec 1, Svečko 3, Vidmar 3, Marolt 9, Krese, Etling 1, Podmenik, Janželj
Sedemmetrovke:  Črnomelj 3 (3); Škofljica 0 (2)