ŠD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK : RK ČRNOMELJ 26:35 (10:14)

Škofljica, 28.11.2015 – Športna dvorana Škofljica, gledalcev 40, sodnika: Majer, Škvarč

Škofljica Pekarna Pečjak: Adrovič 1, Pangerc 1, Regner 2, Kozole 1, Virant, Pečjak, Zgonec 1, Garvas 1, Žnidaršič, Matajič 2, Marolt 3(1), Lešek 2, Krese, Slanc, Janežič, Dolinšek 12.

Trener: Obajdin-Parfant Sebastjan

Črnomelj: Aupič, Husič, Pezdirc 3, Lozar Ž. 1, Lozar D. 3, Bagarič, Ogulin 1, štrucelj 11(3), Peten, Slobodnik 10, Hudelja, Weiss, Stariha 6, Mihelič.

Trener: Lozar Boris

Sedemmetrovke: Škofljica Pekarna Pečjak 2(1), Črnomelj 3(3)

Izključitve: Škofljica Pekarna Pečjak 10 minut, Črnomelj 4 minute.

Ne pomnim, da bi imelo kadarkoli kakšno moštvo v 1B ligi toliko smole s poškodbami, kot jih ima letos ekipa ŠD Škofljice Pekarne Pečjak. Namreč, proti ekipi iz Črnomlja se je po robu postavila ekipa, v kateri so prevladovali igralci mladinske in kadetske ekipe ŠD Škofljice Pekarne Pečjak, saj na zapisniku za tekmo ni bilo Jovanoviča, Nereda, Huskiča, kljub poškodbi pa so zaigrali Dolinšek, Kozole, Slanc, Žnidaršič in Matajič.
Prve minute tekme so pripadle domačinom, saj so po nekaj minutah vodili s 4:1, vendar so se gostje zbrali in se počasi pričeli rezultatsko približevati. Prvo izenačenje se je zgodilo pri 5:5, nato pa so v vodstvo prešli gostje. Ko je gostujoča ekipa prešla v vodstvo s tremi zadetki prednosti, se je zgodil še en šok za domačo ekipo – težje si je poškodoval koleno motor ekipe – Kozole, ki je moral takoj z igrišča, prepeljan pa je bil na urgentni blok v Ljubljano. Za nameček je kmalu zatem dobil udarec v stegensko mišico še z naskokom najboljši domači igralec – Dolinšek Tilen, ki je moral počivati na klopi do konca polčasa. Vseeno so se domačini relativno dobro upirali gostom in ob koncu polčasa iztržili dokaj ugoden rezultat (10:14).
V drugem polčasu se golobradi mladci domače ekipe niso več mogli dostojno kosati z izkušenejšimi in fizično močnejšimi gosti iz Črnomlja, tako, da je bil poraz neizbežen. Vprašanje je bilo samo, s kolikšno razliko. Na koncu smo dobili odgovor tudi na to vprašanje – za 9. Edini, ki se je dostojno kosal z gostujočimi igralci, je bil pri domačih Dolinšek Tilen, ki je uspel zadeti 12-krat.
Zmaga gostov je zaslužena, pri domačih pa je po tej tekmi bilanca poškodovanih naslednja : Jovanovič, Nered, Huskič, Žnidaršič, Kozole, lažje poškodovani pa so še Slanc, Matajič in Dolinšek.
Naslednjo soboto ekipa ŠD ŠKOFLJICE PEKARNE PEČJAK gostuje v Gorišnici.