Štirinajstminutni mrk odnesel dve točki, na koncu osvojena točka proti Slovanu

Ob lepem številu gledalcev v naši dvorani OŠ Škofljica je naša članska ekipa remizirala proti favoritom za uvrstitev v 1. slovensko rokometno ligo - ekipi Slovana.

Gledalci so bili danes navdušeni nad igro (sploh v prvem polčasu) naše članske ekipe. Kapetan Anže Nered in soigralci se niso ustrašili favozirane ekipe iz Ljubljane in takoj povedli (4:2). Gostje so s tremi zaporednimi zadetki preobrnili rezultat in povedli z 4:5. Sledile so minute, kjer sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, končnica polčasa pa je pripadla našim fantom. Z delnim izidom 6:2 so zaostanek za zadetek (8:9) preobrili v vodstvo po 30. minutah (13:11).

Po prihodu iz garderob (med polčasoma) so varovanci trenerja Gregorja Cvijiča nadaljevali s hitro in atraktivno igro in posledica tega je bilo vodstvo z rezultatom 19:13. A sledil je strelski mrk, ki je trajal kar 14 minut (med 39. in 53. minuto), kar so gostje izkoristili in zaostanek izničili ter celo povedli. Sledile so napete minute, kjer sta obe ekipi napravili nekaj tehnčnih napak. Gostje so v zadnjo minuto vstopili z zadetkom prednosti, a so naši v zadnji sekundi, z golom Topolovca s sedemmetrovke, izenačili na 22:22 in tako osvojili točko.

Prva strelca naših sta bila Anže Nered in Luka Kljun (4 zadetki), 3 pa je dosegel Žiga Regner. Ponovno se je izkazal vratar Alaš Štavar, ki je zbral odličnih 15 obramb.

Naše fante čaka gostovanje pri ekipi Drave iz Ptuja, in sicer se tja podajajo v soboto, 2. marca 2019.

Gregor Cvijić: "Ob strelskem mrku se je naša igra povsem zaustavila, bili smo preveč statični tako v napadu kot v obrambi. V zadnjih dvajsetih minutah smo dosegli samo tri zadetke, kar je absolutno premalo. Ne glede na vse je treba fantom čestitat. SLlvan je vendarle kandidat za prvo ligo, so izkušena in dobra ekipa. Vedeli smo, da ne bomo mogli zmagati, vedeli smo da bo prišel padec. A ta je trajal predolgo, a na koncu smo z z borbo osvojili to točko. Vse česitkte fantomz a to, Slovanu pa vso srečo v boju za prvo ligo."

1.B liga, 17. krog
ŠD Škofljica Pekarna Pečjak - RD LL Grosist Slovan 22:22 (13:11)
Škofljica, dvorana OŠ Škofljica, 200 gledalcev, sodnika Žiga Vidali in Leon Marinkovič
Škofljica: Štavar (15 obramb), Lipužič; Nered 4, Trtnik, Pangerc 1, Regner 3, Cingesar 1, Kljun 4, Zgonec, Topolovec 2, Svečko 2, Marolt 1, Krese 2, Demšar, Podmenik, Janželj 2
Slovan: Ponikvar (10 obramb), Budalič; Grum 2, S. Jovičič 2, Serdinšek-Ekart 3, Marinček, Krivic, Skušek 5, Cahan, Fidel 1, Furdi, E.Jovičič, Kljun, Hočevar, Sankovič 7, Atanasov 1