Zmaga na sosedskem derbiju proti Igu

Članska ekipa je z zmago proti sosedski ekipi Mokerc Ig več kot na lep način zaključila koledarsko leto 2018.

V športni dvorani OŠ Škofljica se je tokrat ponovno nabralo lepo število gledalcev, ki so lahko uživali v igri naše članske ekipe. Že res da so naši fantje srečanje pričeli z rezervo in gostom v prvih minutah dopustil rahlo vodstvo. A le prvih petnajst minut, ko so nato kapetan Anže Nered in soigralci prevzeli vodstvo in le tega bolj kot ne držali vse do konca srečanja. A tako zlahka vendarle ni bilo. Žilavi Ižanci so našim ves čas "dihali za ovratnik". Po padvu koncentracije našim fantom in napetih zaključnih minutah prvega dela pa sta ekipi na odmor rezultatsko odšli poravnani (15:15). Po prihodu iz garderob sta ekipi nadaljevali z izenačeno igro, kjer so bili naši fantje v rahli prednosti. Gostje so naše lovili, deset minut pred koncem pa jim je pošla sapa. Ponovno je, v teh minutah, blestel naš vratar Štavar, strelsko pa sta v teh minutah izstopala Matic Pangerc in Mario Cingesar, ki sta napravila delni izid 6:0 in tako ekipo popeljala do vodstva z 33:24. Gostje so do konca tekme malce znižali zaostanek in dvoboj se je tako končal z rezultatom 34:28 v našo korist.

Naši fantje so tako na zelo uspešen način zaključili leto 2018, na lestvici se premaknili nekaj mest višje in tako odhajajo na zaslužen počitek, saj se tekme 1.B lige ponovno pričnejo februarja prihodnjega leta.

Prva strelca naše ekipe sta bila Luka Kljun in Žan Krese, ki sta oba zadela vsak po šest zadetkov.

Gregor Cvijič je bil po tekmi zadovljnen s predstavo svojih fantov: "Danes je bila prava tekma in si je zaslužila ime derbi. Mi smo skozi celotno srečanje igrali zbrano. Malce smo le padli ob koncu prvega polčasa ko so gostje izenačili. So pa danes fantje pokazali pravi karrakter in samo tako naprej."

1.B liga, 13. krog
ŠD Škofljica Pekarna Pečjak - RK Mokerc KIG 34:28 (15:15)
Škofljica, dvorana OŠ Škofljica, 200 gledalcev, sodnika Matic Romih in Tomaž Kržan
Škofljica: Štavar (12 obramb), Lipužič; Nered 4, Pangerc 5, Štubler, Regner 4, Cingesar 4,  Kljun 6, Zgonec, Svečko 1, Vidmar 1, Marolt 3, Krese 6, Podmenik, Janželj
Mokerc: Grudnik (7 obramb); Kastelic; Ž. Žagar, M. Žagar 8, Petek, COmino 1, Legen 2, Štamcar 2, CImerman 1, Makivič 3, Kalabič 2, Gorišek 3, Tabakovič 5, Leš 1