Članska ekipa se iz Pomurja vrača z novim parom točk

Po dramatičnem zaključku srečanja se naša članska ekipa iz Prekmurja vrača z zmago in novim parom točk.

Proti novincem v ligi, ekipi RK Pomurje, so naši fantje dosegli svojo šesto zmago na petnajsti srečanjih in se tako povzpeli na osmo mesto na lestvici. Tekmo so pričeli bolje od domačinov in takoj povedli z 2:4 ter vodili vse do enajste minute, ko so domačini izenačili in nato drugič (in tudi zadnjič) na tekmi povedli. Nato je naveza Luka Kljun-Žan Krese s štirimi zaporednimi zadetki preobrnila rezultat in našim prinesla vodstvo s tremi zadetki razlike. Nato so še s tremi zaporednimi zadetki (in le enim prejetim) prvič na tekmi povedli s petimi zadetki prednosti. Domačini so ustavili naš nalet in z nekaj zaporednimi zadetki znižali zaostanek ter tako na odmor odšli z dvema zadetkoma zaostanka (14:16).

V začetku drugega polčasa so si varovanci našega trenerja Cvijića ponovno priigrali prednost štiri, petih zadetkov in le to držali vse do končnice (v 51. minuti so vodili z 22:26). V zadnjih devetih minutah pa so naši fantje povsem popustili, kar so domačini izkoristili. S tremi zaporednimi zadetki so se približali na samo zadetek zaostanka (25:26), naši fantje pa so, po petih minutah strelskega mrka, le zadeli. Domačini so ponovno pritisnili, imeli deset sekund pred koncem priložnost za izenačenje, a je niso izkoristili. Naši fantje so tako zmagali z rezultatom 27:28 in osvojili novi dve točki.

Ponovno sta se (strelsko) izkazala naša organizatorja igre Luka Kljun in Žan Krese. Oba sta namreč dosegla osem zadetkov.

Po zahtevnem gostovanju, sedaj naše člane čaka domača tekma, in sicer bodo v soboto, 16. februarja 2019 ob 19.00 gostili ekipo Črnomlja.

1.B liga, 14. krog
RK pomurje - ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 27:28 (14:16)
Murska Sobota, dvorana III. OŠ, 50 gledalcev, sodnika Jože Humek in Rok Škvarč
Pomurje: Prosenjak (6 obramb), Škerjanec (2 obrambi), Vild-Marič; Pinarič, Osterc 8, Bombek 7, Štumpf 4, Žižek-Cvetko 3, Hedl 4, Falež, Kozelj 1, Vajda-Ornik, Zver, Hameršak, Topolovec
Škofljica:
Štavar (13 obramb), Lipužič; Nered, Trtnik, Štubler, Regner 4, Kljun 8, Zgonec, Topolovec 1, Svečko 2 Vidmar, Krese 8, Etling 2, Podmenik, Janželj
Sedemmetrovke: Pomurje 2 (2); Škofljica 7 (7)
Izključitve: Pomurje 12 min; Škofljica 12 min