Po infarktni končnici zmaga proti Črnomlju ostala doma

Naša članska je v 16. krogu prišla do druge zaporedne zmage v 1.B slovenski rokometni ligi. Tokrat so premagali ekipo Črnomlja.

Po dramatičnem zaključku tekme proti Pomurju v gosteh, je nekaj podobnega sledilo tudi tokrat. S tem da povsem drugačnim redosledom tekme. Ekipi sta bili v prvem delu povsem izenačeni, z izmenjavanjem v vodstvu ene ali druge ekipe, a ne več kot za dva zadetka. Rezultat je bil, glede na izenačenost obeh ekip, po koncu tridesetih minut primeren – 13:13.

V drugem delu sta ekipi še naprej peljali izenačeno igro »gol za gol«, a v končnico tekme (zadnjih deset minut) pa so z vodstvom dveh zadetkov stopili gostje. Gledalci so tokrat lahko videli ogromno število tehničnih napak na obeh straneh, zato se tudi nobena ekipa ni odlepila z večjo razliko. Vseeno pa so naši fantje, na krilih nekaj obramb Štavarja, zaostanek 22:24 (iz 53. minute) spremenili v vodstvo z 26:24. Gostje so izkoristili naše zgrešene strele in izenačili na 26:26. Sledila pa je infarktna končnica, ki so jo naši odigrali brez izključenega Regnerja in kjer je Krese najprej slabo minuto pred koncem realiziral sedemmetrovko in naše popeljal do vodstva z 27:26. Gostje so imeli še 40 sekund do konca in si tik pred koncem srečanja priigrali sedemmetrovko. A je Dino Štrucelj žal ni realiziral in tako je zmaga ostala doma. Končni rezultat srečanja je bil 27:26.

Prvi strelec naših je bil danes prvo desno krilo (ob odsotnosti Tima Vidmarja) Gal Janželj, ki je zadel petkrat. Zadetek manj (4) pa so dosegli Žan Krese, Peter Etling in Luka Kljun.

Gregor Cvijić: "Odigrali smo slabo tekmo, prejeli smo več zadetkov in slabo igrali v obrambi. Fantje so bili tako v napadu kot v obrambi preveč individualni, in nato je zaradi tega nastala nervoza. A na koncu se je Fortuna (boginja sreče op.p) obrnila na našo stran. Rezultat je takšen kot je, a to ni vodilo za naprej. Npr tekma v Pomurju je lahko vodilo za naprej, a tole danes je potrebno pozabit in delat naprej na drugačnih temeljih za naprej."

1.B liga, 16. krog
ŠD Škofljica Pekarna Pečjak - RK Črnomelj 27:26 (13:13)
Škofljica, dvorana OŠ Škofljica, 100 gledalcev, sodnika Marko in Matjaž Pirc
Škofljica: Štavar (13 obramb), Lipužič; Nered 1, Trtnik, Pangerc 3, Regner 3, Cingesar, Kljun 4, Zgonec, Topolovec 1, Svečko 2, Marolt, Krese 4, Etling 4, Podmenik, Janželj 5
Črnomelj:  Aupič (11 obramb), Bagarič, Peteh; Pezdirc 3, Medic, Jakofčič, Štrucelj 9, Horvat 2, Slobodnik 7, Weiss 3, Stariha 2, Mihelič, Lozar, Slemenšek