Ekipa Izole v prvem krogu boljša od naših članov

Trener naše članske ekipe Gregor Cvijič debija na klopi Škofljice ni začel najbolje, saj so bili na prvi tekmi nove sezone 1.B lige Izolani boljši od nas z rezultatom 26:24. A pomlajena ekipa je pokazala obilo želje in borbenosti, za to z optimizmom čakamo na prihajajoče tekme.

Žreb je določil, da se je morala naša članska ekipa za prvo srečanje nove sezone podati na gostovanje na Obalo, in sicer k ekipi RD Butan plin Izola. Primorci, ki so bili pred srečanjem favoriti, so tekmo pričeli bolje in z vodstvom 5:1 hitro pokazali, da želijo uresničiti zastavljene cilje. Naši se niso ustrašili hitrega in visokega vodstva domačinov in zaostanek znižali (na 5:4). A naša pomlajena ekipa je do konca prvega dela dosegla samo še 3 zadetke (Podmenik, Etling in Marolt) in Izolani so tako polčas dobili z rezultatom 13:7. V drugem polčasu se varovanci trenerja Cvijiča, ki jih je pred dvobojem tudi uradno okrepil Mario Cingesar (nazadnje igralec Loke), ni predala in kljub visokemu rezultatu še naprej grizla. V zadnjih petnajstih minutah srečanja se jim je borbenost poplačala in visok zaostanek (18:12) so znižali ter deset minut pred koncem prišli na samo dva zadetka zaostanka (22:20). Žal pa je lovljenje nasprotnika terjalo svoj davek in domačini so bili na koncu boljši z rezultatom 26:24.

Ponovno sta se izkazala mlada Peter Etling in novinec David Svečko (oba pet zadetkov), zadetek manj pa je dosegel še en novinec Mario Cingesar.

Naše fante sedaj čaka prva domača tekma, in sicer že ta četrtek, ko v našo dvorano prihajajo novinci v ligi - ekipa Pomurja.