V četrtek pričetek sezone tudi v domači dvorani

Po prvem gostovanju naših članov ŠD Škofljica Pekarna Pečjak (več o tekmi tukaj), bo ta četrtek tako končno na sporedu tudi prva domača tekma, in sicer varovance trenerja Gregorja Cvijiča čaka dvoboj proti ekipi Pomurja.

Prekmurci so novinci v ligi, ki so v lanski sezoni sicer osvojili tretje mesto v 2.A ligi (in si s tem še niso priborili igranja v 1.B ligi), vendar pa so po izstopu ekipe Jadran Hrpelje-Kozina sprejeli vabilo Rokometne zveze Slovenije in so tako v tej sezoni del prvobeligaške druščine. Kljub temu so že v prvem krogu pokazali, da bodo trd oreh za vsako ekipo, saj so proti ekipi Črnomlja vodili velik del tekme (na koncu sta se ekipi razšli izenačeno).

Z ekipo Pomurja smo se nazadnje pomerili v sezoni 2013/14, ko smo jih v gosteh premagali z 38:40, nato pa so nas v spomladanskem delu doma "presenetili" in premagali z 36:37. Prav ta tekma je pokazatelj, da ekipe Pomurja ni za podcenjevati in da naše fante čaka vse prej kot lahko delo.

Kapetan Anže Nered se zaveda komu pripada vloga favoritov, a je obenem previden pred dvobojem: "Kljub spremenjeni ekipi vloga favoritov defininitivno pripada nam. Prejšnji krog smo prebili led v letošnji sezoni in sploh v drugem polčasu prikazali dobro igro. V četrtek moramo prenesti igro iz tega polčasa, to pokazati že od prve minute in da tako točke ostanejo doma."

Vabljeni vsi ljubitelji rokometa, da se nam pridružite ta četrtek (19.30) in spodbujate naše fante ter jim pomagate do zmage.