ŠD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK : RD ALPLES 34:27 (16:14)

Škofljica, 16.10.2015 – Športna dvorana, gledalcev 80, sodnika: Ocvirk Drago, Štrigl Miran

Škofljica Pekarna Pečjak: Karadžoč, Virant, Dolinšek 3(1), Jovanovič 8(1), Regner 1, Kozole 3, Huskič 5, Nered 5, Marolt 5(2), Žnidaršič, Pangerc, Lešek 2, Garvas, Slanc, Matajič 2, Zgonec.

Trener: Obajdin-Parfant Sebastjan

RD ALPLES: Gartnar, Marin 5(3), Damijan 2(1), Frakelj, Rant A., Rant M., Rant E., Čufar 2, Kamenšek 7,Božnar 1, Bergant 3, Žontar 4(3), Tušek 1, Resnik 2.

Trener: Vešlogaj Željko

Sedemmetrovke: Škofljica Pekarna Pečjak 4(4), Alples 9(7)

Izključitve: Škofljica Pekarna Pečjak 14 minut, Alples 6 minut.

V petem krogu 1B DRL je ekipa ŠD ŠKOFLJICE PEKARNA PEČJAK , po štirih porazih, dosegla prvo zmago, proti ekipi RD ALPLES. Prvi so prišli v vodstvo gostje, vendar so domači takoj izenačili. Ta trend se je nadaljeval do 3:3, nato so domačini povedli s 4:3 in vodstva do konca tekme niso več izpustili iz rok.  V sredini polčasa je ta prednost narasla na 6 zadetkov (13:7), vendar so se gostje do konca polčasa približali na -2 (16:14). V drugem polčasu so domačini še bolj strnili vrste (predvsem v obrambi) in razlika je pričela hitro naraščati in je na sredi polčasa znašala že 7 zadetkov(28:21). Do konca tekme je potem domači trener dal priložnost za igro prav vsem igralcem, ki so uspeli vodstvo (šestih zadetkov) zadržati do konca (34:27). Upamo, da se je s to zmago v ekipo vrnila samozavest, ki je bila po štirih porazih že močno načeta.

V naslednjem krogu, v soboto, 24.10.2015, ekipa ŠD ŠKOFLJICE PEKARNE PEČJAK zopet igra doma, v goste pa prihaja ekipa RD MOKECA iz Iga. Derbi lige se začel ob 19.00. uri, v športni dvorani Škofljica.