ŠD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK : ŠD MOKERC - IG 27:23 (12:13)

Škofljica, 24.10.2015 – Športna dvorana Škofljica, gledalcev 230, sodnika: PIRC Marko, Pirc Matjaž

Škofljica Pekarna Pečjak: Nered 8(2), Adrovič, Pangerc, Kozole 7, Virant, Huskič, Pečjak, Zgonec 2, Garvas, Žnidaršič 5(3), Matajič 2, Marolt 2, Lešek, Slanc, Janežič, Dolinšek-Kogoj 1.

Trener: Obajdin-Parfant Sebastjan

ŠD MOKERC _ IG: Glavan, Kolar, Šuštaršič 4, Ciber, Kljun 5, Gorišek, Strnad, Ajkič, Žagar 4, Tica, Comino, Hostnik 4, Pušec, Gabrijelčič 1, Jelenovič 3, Kalabič 2

Trener: Makovec Boštjan

Sedemmetrovke: Škofljica Pekarna Pečjak 7(5), Mokerc 3(3)

Izključitve: Škofljica Pekarna Pečjak 10 minut, Mokerc 12 minut.

Diskvalifikacija: Kljun (58 min)

V šestem krogu 1B DRL sta si nasproti stali ekipi ŠD ŠKOFLJICE PEKARNE PEČJAK in ŠD MOKERC –IG. Kot vedno, je šlo tudi tokrat za pravi lokalni derbi, na katerem se je zbralo veliko število gledalcev.
Bolje so začeli gostje, ki so povedli, vendar so domači preko Nereda izenačili v naslednjem napadu. Gostje so bili iz minute v minuto nevarnejši in boljši, tako, da se je njihova prednost neprestano večala. Domači trener Obajdin (naj omenimo, da so na tekmi manjkali kar trije igralci prve ekipe – Jovanovič, Karadžič in Regner) nikakor ni mogel sestaviti prave sedmerice, ki bi znala zaustaviti nalet gostov. Edini, ki je v prvi polovici polčasa kolikor toliko držal rezultatski priključek, je bil Nered.
Vendar, bolj kot se je tekma približevala koncu polčasa, bolj so se domači začeli približevati – zaigrali so borbeno in nepopustljivo v obrambi, v vrata je vstopil Virant, ki je branil zelo dobro in posledica tega je bila tudi uspešnejša igra v napadu. To potrjuje tudi podatek, da so gostje v sredini polčasa vodili za šest zadetkov, polčas pa se je končal z rezultatom 12:13 v korist Mokerca.
Tudi v drugem polčasu so prvi zadeli gostje, vendar so domačini takoj odgovorili z zadetkom. Prvo izenačenje se je zgodilo pri 15:15, prvič pa so domači prišli v vodstvo že v naslednjem napadu – 16:15. Nato je sledilo obdobje, ko so gostje izenačili, domači povedli. Od 17:17 naprej se je situacija zopet obrnila – povedli so gostje, izenačili domači. Pri zadnjem izenačenju (20:20) se je situacija popolnoma spremenila. Ekipa Škofljice je postavila granitno obrambo, Virant je ubranil nekaj ključnih strelov, v napadu pa je na sceno stopil Kozole, ki je postal nerešljiva uganka za goste in razlika v korist domače ekipe se je pričela večati. Sirena je tako označila konec tekme pri rezultatu 27:23.
 V naslednjem, sedmem krogu, se bo ekipa ŠD ŠKOFLJICE PEKARNE PEČJAK podala na gostovanje v Ivančno Gorico k SVIŠ-u, ekipa Mokerca pa doma pričakuje Alples.