3. krog - DOBOVA BOLJŠA NA ŠKOFLJICI

V tretjem krogu 1 .B DRL, je v soboto, 13.10.2012, pred kakimi 100 gledalci, ekipa MRD DOBOVA premagala domačo ekipo ŠD ŠKOLJICO PEKARNO PEČJAK, ki je tako zabeležila prvi poraz v  svoji dvorani, v sezoni 2012/13.
Začetek tekme je bil izenačen, saj sta se ekipi menjavali v vodstvu vse do polovice polčasa. V tem obdobju je domača ekipa zaigrala borbeneje v obrambi, vratar Kamenica je ubranil nekaj nevarnih strelov in kar na enkrat so domačini povedli za pet zadetkov razlike. Po tem je sledilo nekaj slabih minut, ki so jih gostje izkoristili in razliko zmanjšali na dva zadetka, kakršna je bila tudi razlika ob koncu polčasa(18:16).
Drugi polčas so bolje začeli gostje, ki so s tremi zaporednimi zadetki prišli v vodstvo z 18:19. Tudi v nadaljevanju tekme se je odvijal podoben scenarij – domači so lovili goste, uspeli izenačiti, celo povesti, vendar jim kakšne večje razlike ni uspelo doseči. Še več, bolj kot se je tekma približevala koncu, bolj efektni so bili gostje, ki so na krilih odličnega vratarja(ubranil je pet zaporednih strelov, od tega tri s šestmeterske črte) uspeli  prednost zadržati do konca in na koncu tudi zmagati, z rezultatom 33:35.
Pri vsem tem je pač potrebno omeniti, da sta, bolj kot rokometaši, tekmo zaznamovala sodnika, ki sta si to srečanje zamislila kot lasten show in z nerazumljivimi odločitvami rokomet potisnila v drugi plan. Dosodila sta 18 izključitev za dve minuti in tako razsekala igro, da še sami igralci niso vedeli, kako naj igrajo. V glavnem, bila sta glavna na igrišču. Očitno so se gostujoči igralci v tej zmedi bolje znašli in zasluženo zmagali.

V naslednjem, četrtem krogu, ekipa ŠD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK , gostuje na Kodeljevem, pri ekipi RK SLOVAN.

STRELCI; ŠD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK: Kastelic 5, Slanc 1, Huskič 3, Zgonec 2, Boljtežar 5, Obajdin 5, Vojin 8, Cvetko 4 zadetke;
MRD DOBOVA:  Humek 3, Hotko 10, Čanžar 7, Košir 6, Godler 2, Miklavčič 5, Kostanjšek 1, Pavlovič 1 zadetek.